Çalışma 10 ay sürecektir. Bu süreçte her Salı Budist Meditasyonu ve her cumartesi Raja yoga çalışılacaktır. Çalışmalar hem teorik hem pratik olacak şekilde ilerleyecektir. Budist meditasyonlarında her dersin ilk 15-30 dakikası merkezlenme, nefes, meditasyon çalışmalarıyla başlar ve devamı teorik anlatım şeklinde ilerler. Raja Yoga’da her ay ilk ders teorik, sonraki iki ders Raja Yoga Meditasyonu ve son ders çemberle ilerler. Bu pratikler planlanan içerik gereği basitten ileri seviyeye doğru devam eder. Kendinizi geri kalmış, pek çok şeyi kaçırmış hissetmediğiniz takdirde çalışmanın herhangi bir aşamasında katılmanızın hiçbir sakıncası yoktur. Ancak pratikler için gelişim seviyenize göre en baştan başlamanız gerekebilir.Bu gelişim seviyesi ancak sizin içsel olarak kendinize dürüst olduğunuz takdirde bilinebilecek bir şey olsa da bu konuda bilim olan meditasyon çerçevesinde objektif kıstaslar da bulunmaktadır. Aramıza katılmak isteyen arkadaşlara kapımız açık. Elden geldiğince entegrasyon sağlanmaya çalışılacaktır.

Katılım için aranan tek bir şey var: Merak. Maddi ve manevi hayatın ayrı görünüyor olması bir illüzyondur. Burada karşılaştığın içerik içine ‘merak’ tohumları serptiyse ona emek vermenin zamanı gelmiş olabilir ve unutma ki tercih yapan ve kendi gerçekliğini yaratan her zaman sensin. Bu keşif yolculuğuna ‘Evet’ dersen ihtiyacın olan bilgi ve destek seninle olacak. Özgür iradenin bulunduğu; özdeki amaç ve değerlerimizin farkında olarak bilinçli hareket ettiğimiz başlangıçta bize göz kırpacak emek verdikçe kocaman bir ışığa dönüşecek nice anlara…

Ücret : Bu çalışmanın herkes tarafından ulaşılabilir olmasını sağlamak üzere aylık tavsiye edilen katılım ücreti 200₺’dir. Dileyen herkesin kendi takdirince belirleyeceği miktarda katkı sağlamasına açıktır.

Çalışmalara katılmak için bu linkten kayıt olabilirsiniz.